top of page

Dağıtıcılar Arası Ticaret

Dağıtıcılar arası toptan LPG ticaretinde 4. büyük oyuncu konumumuzu korurken, 3.7 milyar TL ciro hedefiyle yurt içi LPG satışı alanında da liderliğe hızla yükselmek gayesiyle tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

ABOUTUS_Ikmal_Noktalari.gif

Lojistik Hizmetleri

30.000

ton aylık LPG

taşıma hizmeti

65

araçlık filo

kapasitesi

Depolar arası ve bayilere LPG

dağıtım hizmeti

Muhtelif firmalar

ile ürün SWAP anlaşmaları

Kurulduğumuz tarihten bu yana aktif olarak sürdürdüğümüz LPG taşıma hizmetimize, Türkiye çapında 7 hatta devam etmekteyiz. Aylık 30 bin tonu aşan taşıma faaliyetini, toplam 65 araçlık öz mal filomuzla gerçekleştiriyoruz. Depolar arasında ve direkt olarak bayilere LPG dağıtım hizmeti verirken, muhtelif firmalarla da yüksek kapasiteli ürün SWAP anlaşmaları yapıyoruz. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun yıllık olarak yayınladığı sektör raporu verilerine göre, 2019 yılında toptan LPG ticareti alanında ilk 10 şirket arasında yerimizi aldık.

Konya LPG Depolama Tesisi

Bölgenin ana ikmal noktası

17.000

metrekare

tesis alanı

720

metreküp kapasite
(4 x 180 metreküp)

125.000

adet aylık tüp dolum kapasitesi

İç Anadolu Bölgesi'nin ana arteri konumunda olan Konya LPG depolama tesisimiz, Meram ilçesinde yer almaktadır. Toplam 17 bin metrekare arazi alanına sahip tesisimizde, 180 metreküplük 4 adet tanktan oluşan toplam 720 metreküplük depolama kapasitesi mevcuttur. Konya tesisimizde depolamanın yanısıra tüp dolum hizmeti de verilmektedir. Tüp dolum kapasitesi aylık olarak 125 bin adete kadar yükselmektedir. Dolugaz'ın "kesintisiz hizmet" ağında stratejik bir konuma sahip olan Konya tesisimiz, sektörümüzün ve müşterilerimizin tercih önceliğinde yer almaktadır.

Kamu Bilgilendirmesi

Dörtyol LPG Depolama Tesisi

9.100

metrekare

tesis alanı

360

metreküp kapasite
(2 x 180 metreküp)

20.000

ton elleçleme kapasitesi

Kapasite artışına ve boru hattı ile ikmâle uyumlu proje

Dolugaz'ın "kesintisiz hizmet" ağına en son katılan ve açılışı 2022 yılında gerçekleşen yeni LPG depolama tesisi, Hatay ilimizin Dörtyol ilçesinde yer almaktadır. 9 bin 100 metrekarelik arazi alanına sahip tesisimizde, iki adet 180 metreküplük tanktan oluşan toplam 360 metreküplük depolama kapasitesi mevcuttur. Elleçleme işlemlerinde ise toplam 20 bin ton kapasiteye sahip tesisimiz, esnek proje yapısı sayesinde boru hattı ikmâline ve kapasite artışına elverişli olarak tasarlanmıştır. Yeni Hatay Dörtyol tesisimizde faaliyetlerimiz hızla devam etmektedir.

bottom of page